Ε.Π.Σ.
Κορινθίας
Α' Κατηγορία 2023 - 2024
 
1η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
16/9/23,
16:30
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 0 : 2 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
16/9/23,
16:30
Ανατολικής Τραγάνας Πέλοπας Κιάτου 5 : 0 ΑΟ Zευγολατιού
16/9/23,
16:30
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 3 : 2 Αγ. Θεόδωροι
16/9/23,
16:30
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 0 : 1 Τενεάτης Αθικίων
16/9/23,
16:30
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 1 : 1 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
16/9/23,
16:30
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 0 : 0 Θύελλα Πετρίου
16/9/23,
16:30
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 2 : 1 ΠΑΣ Κύψελος
 
2η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
23/9/23,
16:30
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 3 : 1 Αστέρας Δερβενίου
23/9/23,
16:30
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 2 : 1 Θύελλα Πετρίου
23/9/23,
16:30
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 0 : 1 ΑΟ Λουτράκι
23/9/23,
16:30
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 3 : 0 Άρης Βοχαϊκού
23/9/23,
16:30
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2 : 0 Ελλάς Βέλου
23/9/23,
16:30
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 2 : 2 Πέλοπας Κιάτου
23/9/23,
16:30
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 4 : 0 Πανσολυγειακός
 
3η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
30/9/23,
16:30
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 7 : 1 ΑΟ Zευγολατιού
30/9/23,
16:30
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 1 : 4 Τενεάτης Αθικίων
30/9/23,
16:30
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 0 : 3 Αγ. Θεόδωροι
30/9/23,
16:30
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 1 : 0 Αστέρας Δερβενίου
30/9/23,
16:30
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 2 : 1 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
30/9/23,
16:30
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 0 : 1 Ισθμιακός
30/9/23,
16:30
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 2 : 3 ΠΑΣ Κύψελος
 
4η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
7/10/23,
16:30
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 1 Πανσολυγειακός
7/10/23,
16:30
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 4 : 1 Άρης Βοχαϊκού
7/10/23,
16:30
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 0 : 2 Πέλοπας Κιάτου
7/10/23,
16:30
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 2 : 4 ΑΟ Λουτράκι
7/10/23,
16:30
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1 : 2 Τενεάτης Αθικίων
7/10/23,
16:30
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 2 : 0 Ελλάς Βέλου
7/10/23,
16:30
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 0 : 0 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
 
5η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
14/10/23,
16:30
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 2 : 1 ΑΟ Λουτράκι
14/10/23,
16:30
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 4 : 0 ΑΟ Zευγολατιού
14/10/23,
16:30
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 3 : 1 Ολυμπιακός Άσσου
14/10/23,
16:30
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 1 : 1 Αγ. Θεόδωροι
14/10/23,
16:30
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 3 : 2 Αστέρας Δερβενίου
14/10/23,
16:30
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2 : 0 ΠΑΣ Κύψελος
14/10/23,
16:30
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 0 : 1 Ισθμιακός
 
6η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
21/10/23,
16:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 4 : 0 Πανσολυγειακός
21/10/23,
16:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 1 : 3 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
21/10/23,
16:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 2 : 2 Θύελλα Πετρίου
21/10/23,
16:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 4 : 1 Άρης Βοχαϊκού
21/10/23,
16:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 3 : 5 Πέλοπας Κιάτου
21/10/23,
16:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 0 : 2 Τενεάτης Αθικίων
21/10/23,
16:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 5 : 2 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
 
7η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
28/10/23,
16:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 5 : 0 Πανσολυγειακός
28/10/23,
16:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 2 : 0 Αστέρας Δερβενίου
28/10/23,
16:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 3 : 1 Ελλάς Βέλου
28/10/23,
16:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 2 : 1 Ισθμιακός
28/10/23,
16:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 0 : 8 ΑΟ Λουτράκι
28/10/23,
16:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2 : 1 ΑΟ Zευγολατιού
28/10/23,
16:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 1 : 0 Ολυμπιακός Άσσου
 
8η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
4/11/23,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 3 : 2 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
4/11/23,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 2 : 5 Άρης Βοχαϊκού
4/11/23,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 2 : 2 Αγ. Θεόδωροι
4/11/23,
15:00
Ζευγολατιού Ελλάς Βέλου 2 : 2 Τενεάτης Αθικίων
4/11/23,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 1 : 0 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
4/11/23,
15:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 0 : 1 ΠΑΣ Κύψελος
4/11/23,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 0 : 0 Πέλοπας Κιάτου
 
9η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
11/11/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 6 : 0 Πανσολυγειακός
11/11/23,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 3 Ισθμιακός
11/11/23,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 3 : 4 Ελλάς Βέλου
11/11/23,
15:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 3 : 1 Άρης Βοχαϊκού
11/11/23,
15:00
Κλένιας Ατρόμητος Χιλιομοδίου 0 : 1 ΑΟ Λουτράκι
11/11/23,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 0 : 1 Θύελλα Πετρίου
11/11/23,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 3 : 1 Ολυμπιακός Άσσου
 
10η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
18/11/23,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 1 : 1 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
18/11/23,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 0 : 1 Πέλοπας Κιάτου
18/11/23,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 1 : 4 Αγ. Θεόδωροι
18/11/23,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 3 : 2 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
18/11/23,
15:00
Ά Ολυμπιακός Άσσου 2 : 0 ΑΟ Zευγολατιού
18/11/23,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 4 : 3 ΠΑΣ Κύψελος
18/11/23,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 2 : 0 Ισθμιακός
 
11η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
25/11/23,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 1 : 1 Ελλάς Βέλου
25/11/23,
15:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 3 : 1 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
25/11/23,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 0 : 2 ΑΟ Λουτράκι
25/11/23,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 3 : 2 Τενεάτης Αθικίων
25/11/23,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 1 : 1 Ολυμπιακός Άσσου
25/11/23,
15:00
Κλένιας Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2 : 1 Άρης Βοχαϊκού
25/11/23,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 3 : 0 Θύελλα Πετρίου
 
12η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
2/12/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 7 : 1 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
2/12/23,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 1 : 3 Αστέρας Δερβενίου
2/12/23,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 1 : 0 Αγ. Θεόδωροι
2/12/23,
15:00
Γιάννης Στέφας ΑΟ Λουτράκι 2 : 0 Ολυμπιακός Άσσου
2/12/23,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 4 : 2 ΑΟ Zευγολατιού
2/12/23,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 0 : 1 Πέλοπας Κιάτου
2/12/23,
15:00
Γαλατακίου Πανσολυγειακός 0 : 1 Ισθμιακός
 
13η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
9/12/23,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 4 : 2 ΠΑΣ Κύψελος
9/12/23,
15:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 4 : 1 Πανσολυγειακός
9/12/23,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 1 Τενεάτης Αθικίων
9/12/23,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 9 : 0 Ελλάς Βέλου
9/12/23,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 5 : 0 Άρης Βοχαϊκού
9/12/23,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Πέλοπας Κιάτου 4 : 0 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
9/12/23,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 0 : 2 Θύελλα Πετρίου
 
14η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
16/12/23,
15:00
Γαλατακίου Πανσολυγειακός 1 : 3 Ελλάς Βέλου
16/12/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 2 : 2 Ισθμιακός
16/12/23,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 3 : 1 Αστέρας Δερβενίου
16/12/23,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 0 : 2 Ολυμπιακός Άσσου
16/12/23,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 0 : 0 Πέλοπας Κιάτου
16/12/23,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 0 : 3 ΑΟ Λουτράκι
16/12/23,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 0 : 0 ΑΟ Zευγολατιού
 
15η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
30/12/23,
15:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 1 : 2 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
30/12/23,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 2 Αγ. Θεόδωροι
30/12/23,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 2 : 0 Τενεάτης Αθικίων
30/12/23,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 3 : 1 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
30/12/23,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 1 : 1 Άρης Βοχαϊκού
30/12/23,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 1 : 4 ΠΑΣ Κύψελος
30/12/23,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 1 : 3 Θύελλα Πετρίου
 
16η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
6/1/24,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 7 Πέλοπας Κιάτου
6/1/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 1 : 1 Ελλάς Βέλου
6/1/24,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 3 : 3 Αστέρας Δερβενίου
6/1/24,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 4 : 1 Πανσολυγειακός
6/1/24,
15:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2 : 2 Ολυμπιακός Άσσου
6/1/24,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 4 : 0 Άρης Βοχαϊκού
6/1/24,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 0 : 2 ΑΟ Λουτράκι
 
17η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
13/1/24,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 2 : 3 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
13/1/24,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 4 : 1 ΑΟ Zευγολατιού
13/1/24,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 1 : 3 Τενεάτης Αθικίων
13/1/24,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 2 : 0 Αγ. Θεόδωροι
13/1/24,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 2 : 2 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
13/1/24,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 1 : 3 ΠΑΣ Κύψελος
13/1/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Πέλοπας Κιάτου 5 : 1 Ισθμιακός
 
18η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
20/1/24,
15:00
Άσσου ΑΟ Zευγολατιού 0 : 2 ΑΟ Λουτράκι
20/1/24,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 3 : 1 Πανσολυγειακός
20/1/24,
15:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1 : 1 Θύελλα Πετρίου
20/1/24,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 1 : 2 Πέλοπας Κιάτου
20/1/24,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 6 : 0 Άρης Βοχαϊκού
20/1/24,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 4 : 2 Ολυμπιακός Άσσου
20/1/24,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 0 : 3 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
 
19η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
27/1/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Πέλοπας Κιάτου 3 : 1 Ολυμπιακός Άσσου
27/1/24,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 1 : 2 Αγ. Θεόδωροι
27/1/24,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 2 : 0 Αστέρας Δερβενίου
27/1/24,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 1 : 1 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
27/1/24,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 2 : 1 Ισθμιακός
27/1/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 4 : 0 ΠΑΣ Κύψελος
27/1/24,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 2 : 0 ΑΟ Zευγολατιού
 
20η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
3/2/24,
15:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 1 : 1 Ελλάς Βέλου
3/2/24,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 2 : 3 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
3/2/24,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 4 : 0 Πανσολυγειακός
3/2/24,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 2 : 2 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
3/2/24,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 1 : 1 Θύελλα Πετρίου
3/2/24,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 0 : 0 Πέλοπας Κιάτου
3/2/24,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 2 Άρης Βοχαϊκού
 
21η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
10/2/24,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 2 : 0 Ολυμπιακός Άσσου
10/2/24,
15:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1 : 0 Αγ. Θεόδωροι
10/2/24,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 1 : 3 Αστέρας Δερβενίου
10/2/24,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 3 : 1 Ισθμιακός
10/2/24,
15:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 4 : 0 Ελλάς Βέλου
10/2/24,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 0 : 2 ΑΟ Λουτράκι
10/2/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 6 : 1 ΑΟ Zευγολατιού
 
22η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
17/2/24,
15:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 1 : 0 Τενεάτης Αθικίων
17/2/24,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 0 : 4 Πέλοπας Κιάτου
17/2/24,
15:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 1 : 2 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
17/2/24,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 2 : 1 Θύελλα Πετρίου
17/2/24,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 0 : 1 ΠΑΣ Κύψελος
17/2/24,
15:00
Αγίων Θεοδώρων ΑΟ Λουτράκι 6 : 0 Άρης Βοχαϊκού
17/2/24,
15:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 3 : 0 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
 
23η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
24/2/24,
15:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 2 : 0 Θύελλα Πετρίου
24/2/24,
15:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 1 : 0 Ολυμπιακός Άσσου
24/2/24,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 3 : 1 Πανσολυγειακός
24/2/24,
15:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 4 : 7 Αστέρας Δερβενίου
24/2/24,
15:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 1 : 1 Ελλάς Βέλου
24/2/24,
15:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 0 : 2 Ισθμιακός
24/2/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 1 : 1 ΑΟ Λουτράκι
 
24η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
2/3/24,
15:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 1 : 1 Τενεάτης Αθικίων
2/3/24,
15:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 0 : 2 Αγ. Θεόδωροι
2/3/24,
15:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 1 : 6 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
2/3/24,
15:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 3 : 0 ΑΟ Zευγολατιού
2/3/24,
15:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 0 : 2 ΠΑΣ Κύψελος
2/3/24,
15:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 1 : 7 Πέλοπας Κιάτου
2/3/24,
15:00
Αγίων Θεοδώρων ΑΟ Λουτράκι 7 : 0 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
 
25η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
9/3/24,
16:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 4 : 3 Θύελλα Πετρίου
9/3/24,
16:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 3 : 3 Αστέρας Δερβενίου
9/3/24,
16:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2 : 0 Πανσολυγειακός
9/3/24,
16:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 3 : 1 Τενεάτης Αθικίων
9/3/24,
16:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 0 : 2 Ελλάς Βέλου
9/3/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 7 : 2 Άρης Βοχαϊκού
9/3/24,
16:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 0 : 0 Ολυμπιακός Άσσου
 
26η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
23/3/24,
16:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 1 : 3 Αγ. Θεόδωροι
23/3/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου 0 : 1 Πέλοπας Κιάτου
23/3/24,
16:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 1 : 2 ΑΟ Zευγολατιού
23/3/24,
16:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 0 : 1 ΠΑΣ Κύψελος
23/3/24,
16:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 5 : 1 Ισθμιακός
23/3/24,
16:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 5 : 2 Ατρόμητος Χιλιομοδίου
23/3/24,
16:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 0 : 3 Αστέρας Δερβενίου
 
27η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
30/3/24,
16:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 2 : 1 Πανσολυγειακός
30/3/24,
16:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 3 : 1 ΠΑΣ Κύψελος
30/3/24,
16:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1 : 1 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
30/3/24,
16:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 3 : 2 Ελλάς Βέλου
30/3/24,
16:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι 0 : 1 Τενεάτης Αθικίων
30/3/24,
16:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 1 : 4 ΑΟ Λουτράκι
30/3/24,
16:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 4 : 3 Θύελλα Πετρίου
 
28η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
6/4/24,
16:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος 5 : 2 Αγ. Θεόδωροι
6/4/24,
16:00
Γεώργιος Βάσσης Πανσολυγειακός 1 : 5 Ολυμπιακός Άσσου
6/4/24,
16:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων 6 : 1 ΑΟ Zευγολατιού
6/4/24,
16:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 1 : 3 ΑΟ Λουτράκι
6/4/24,
16:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού 2 : 5 Ισθμιακός
6/4/24,
16:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1 : 2 Πέλοπας Κιάτου
6/4/24,
16:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου 1 : 4 Αστέρας Δερβενίου
 
29η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
13/4/24,
16:00
Γιάννης Στέφας Ισθμιακός 3 : 1 Ηρακλής Ξυλοκάστρου
13/4/24,
16:00
Στάδιο Βέλου Ελλάς Βέλου 5 : 0 Πανσολυγειακός
13/4/24,
16:00
Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου 2 : 4 Τενεάτης Αθικίων
13/4/24,
16:00
Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου 3 : 1 Αγ. Θεόδωροι
13/4/24,
16:00
Άσσου Ολυμπιακός Άσσου 2 : 0 Άρης Βοχαϊκού
13/4/24,
16:00
Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού 1 : 7 ΠΑΣ Κύψελος
13/4/24,
16:00
Θώδειο Στάδιο ΑΟ Λουτράκι 4 : 0 Θύελλα Πετρίου
 
30η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
20/4/24,
16:00
Αθικίων Τενεάτης Αθικίων - : - ΑΟ Λουτράκι
20/4/24,
16:00
Ζευγολατιού Άρης Βοχαϊκού - : - Ελλάς Βέλου
20/4/24,
16:00
Αγίων Θεοδώρων Αγ. Θεόδωροι - : - ΑΟ Zευγολατιού
20/4/24,
16:00
Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου - : - Ισθμιακός
20/4/24,
16:00
Λεχαίου ΠΑΣ Κύψελος - : - Αστέρας Δερβενίου
20/4/24,
16:00
Πετρίου Θύελλα Πετρίου - : - Πανσολυγειακός
20/4/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Ηρακλής Ξυλοκάστρου - : - Ολυμπιακός Άσσου

Ιατρικό σεμινάριο "UEFA Football Doctor Education Programme"

 

 

Το διήμερο 23 και 24 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα, από την Ιατρική Επιτροπή της ΕΠΟ υπό την αιγίδα της UEFA, το ιατρικό σεμινάριο "Trauma & Medical Emergencies Workshop 1", το οποίο εντάσσεται στο “UEFA Football Doctor Education Programme”, που εκπονείται από την UEFA και υλοποιείται μέσω του προγράμματος Hat Trick.

Αυτό ήταν το πρώτο από μια σειρά τριών σεμιναρίων που θα ολοκληρώσουν το "UEFA Football Doctor Education Programme". Στο διήμερο ιατρικό σεμινάριο, το οποίο διεξήχθη στο ξενοδοχείο Τιτάνια, συμμετείχε το σύνολο των  ιατρικών επιτελείων των ομάδων της Super League 1 καθώς και μέλη των ιατρικών επιτελείων των Εθνικών Ομάδων. Συγκεκριμένα έδωσαν το παρών ο γιατρός της Εθνικής Ανδρών Αθανάσιος Παγώνας, η γιατρός της Εθνικής Γυναικών, Νεανίδων και Κορασίδων, Αλεξάνδρα Καραβασίλη και η γιατρός της Εθνικής Νεανίδων, Κορασίδων Αγγελική Μαραγκού.

To σεμινάριο προλόγισε ο Πρόεδρος της Ιατρικής Επιτροπής της ΕΠΟ και Πρόεδρος της ΕΠΣ Κορινθίας, Μιχάλης Τσιχριτζής, ο οποίος τόνισε την καίρια σημασία του σεμιναρίου για τη διαφύλαξη της ορθής αντιμετώπισης οποιουδήποτε ιατρικού περιστατικού κατά την διάρκεια των αγώνων:

"Σας καλωσoρίζουμε στο σεμινάριο που γίνεται με πρωτοβουλία της ιατρικής επιτροπής της ΕΠΟ υπό την αιγίδα της UEFA στo πλαίσιo του προγράμματος "Doctor Education Programme", το οποίο εκπονείται από την UEFA και υλοποιείται μέσω του προγράμματος Hat Trick. Η διεξαγωγή του σεμιναρίου αποτελεί μια γενναία και πρωτοποριακή απόφαση, καθώς πραγματοποιείται για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Εύχομαι μέσα από τέτοιες δράσεις να γίνει το πρώτο βήμα ώστε να να επεκταθούν και σε άλλες κατηγορίες, τέτοια σεμινάρια τα οποία αφορούν όλες τις επαγγελματικές ομάδες -και όλους τους γιατρούς των ομάδων.

Στο πλαίσιο του σεμιναρίου θα συζητηθούν τα σημαντικά θέματα υγείας ποδοσφαιριστών και όλες οι περιπτώσεις άμεσης ιατρικής παρέμβασης. Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο της ΕΠΟ Παναγιώτη Μπαλτάκο, τον Εκτελεστικό Διευθυντή Ιάκωβο Φιλιππούση και τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΠΟ καθώς άπαντες ενστερνίστηκαν το αίτημα μας να διεξαχθεί για πρώτη φορά το σεμινάριο αυτό στην Ελλάδα.

Επιπλέον θέλω να ευχαριστήσω τα μέλη της Ιατρικής Επιτροπής, τον κ. Τσίουλα, τον κύριο Δαυίδη και τον κύριο Κωνσταντινίδη, καθώς και τον Πρόεδρο της υγειονομικής επιτροπής της SL1 & SL2, Ξενοφώντα Ρούσση για την παρουσία τους και τη βοήθεια στη διεξαγωγή του σεμιναρίου. Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω όλους τους γιατρούς των ομάδων που μοχθούν καθημερινά με μοναδικό στόχο την πρόληψη και την υγεία των αθλητών στα γήπεδα."

 

 

 

Ο πιστοποιημένος γιατρός τη UEFA και υπεύθυνος του προγράμματος UEFA Football Doctor Education Programme, Πασχάλης Τσιούλας, ήταν ο κύριος εισηγητής του ιατρικού σεμιναρίου και τόνισε την αξία που έχει η διεξαγωγή του σεμιναρίου για την ομαλή λειτουργία των αγώνων."

 

 

 

"Σας ευχαριστούμε όλους για την παρουσία σας στο σεμινάριο, το οποίο διεξάγεται για πρώτη φορά στη χώρα μέσα από την συνεργασία με την UEFA. Η UEFA έχει αποφασίσει να δώσει ακόμη μεγαλύτερη βάση στην εκπαίδευση των ιατρικών επιτελείων των ομάδων.

Αυτό που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι ότι δεν βρισκόμαστε εδώ για να μιλήσουμε για τη γενική υγεία, αλλά θα μελετήσουμε τις περιπτώσεις που αφορούν στους αθλητές και στην άμεση επέμβαση στον αγωνιστικό χώρο. Θέλω και εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω όλους τους διοργανωτές του σεμιναρίου και χαίρομαι πολύ που βλέπω καταξιωμένους γιατρούς που παλεύουν κάθε μέρα για την υγεία των αθλητών."

Κύριοι άξονες συζήτησης και εκπαίδευσης του σεμιναρίου, στο οποίο πραγματοποιήθηκαν και πρακτικά εργαστήρια ιατρικών παρεμβάσεων, ήταν η διαχείριση έκτακτων περιστατικών κατά τη διάρκεια αθλητικών γεγονότων. Συγκεκριμένα, μελετήθηκαν οι ακόλουθες περιπτώσεις: κατάρρευση παίκτη και καρδιακά επεισόδια, τραύμα στη σπονδυλική στήλη, χτυπήματα στην κοιλιακή χώρα και το στήθος, χτυπήματα στον αυχένα, περίθαλψη πληγών, τραυματισμοί στο κεφάλι, στο πρόσωπο, στη λεκάνη και στα άκρα.

Επιπλέον έγινε ανάλυση περιπτώσεων και αντιμετώπισης των παρακάτω περιστατικών: αναφυλαξία, επιληπτική κρίση και κρίση άσθματος. Η διαχείριση και η προσαρμογή της ιατρικής περίθαλψης σε κάθε παίκτη ανάλογα με τις περιπτώσεις τραυματισμού ήταν άλλος ένας κύριος άξονας συζήτησης του σεμιναρίου. Μετά το τέλος του πρώτου σεμιναρίου και τη διενέργεια γραπτών εξετάσεων που πραγματοποιήθηκαν, οι επιτυχόντες θα λάβουν επίσημη πιστοποίηση της UEFA. Το πρόγραμμα και οι ομιλητές του διημέρου σεμιναρίου: